Sportski vikend na objektima Rijeka sporta

9. siječnja 2023.

Od četvrtka 05. siječnja do nedjelje 08. siječnja u Dvorani Dinko Lukarić na Kozali održan je drugi po redu RIJEKA OPEN 2023 u organizaciji NK Stari grad Rijeka i HMNK Rijeka. Turnir je okupio 24 amaterskih malonogometnih ekipa iz Rijeke i okolice te po prvi puta ove godine 8 ekipa U16 uzrasta.

U nedjeljnom finalu ekipa Ambrož team iz Slovenije obranila je prošlogodišnji naslov i ponovo osvojila prijelazni pehar. U sjajnom finalu bili su uspješniji od Istrijana iz ekipe Okić grupa & A.O. Trumić. U borbi za treće mjesto slavila je ekipa Pizzeria na Piketu koji su bili uspješniji od CB Moretto. Za najboljeg igrača turnira te ujedno i strijelca proglašen je Alen Fetić (Ambrož team), najbolji golman bio je Nikola Zahtila (Okić grupa & A.O. Trumić), a u petorku turnira ušli su još Uroš Đurić (Ambrož team), Vedran Ćubelić (Moretto) te Željko Tomić (Pizzeria na Piketu).

Prije same završnice odigrano je i finale U16, u kojem su Aco boys iz Otočca protivnicima iz ekipe Bura u mrežu spremili devet pogodaka. Treće mjesto pripalo je ekipi ETS United, a četvrto NK Stari grad. Najbolje igrače turnira imala je ekipa Aco boys, tako je za najboljeg igrača proglašen Luka Bronzović, Niko Tomaić proglašen je za najboljeg strijelca, a Anđelko Kostelac za najboljeg vratara.

Subotnjim susretom na Bazenima Kantrida Primorjaši su otvorili drugi dio natjecateljske godine. Gosti iz Dubrovnika su pobijedili, VK Primorje EB - VK Jug AO 5 - 12.

Ova web stranica koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva. Postavke kolačića mogu se kontrolirati i konfigurirati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se s korištenjem kolačića. Za nastavak pregleda i korištenja web stranice kliknite na gumb "Slažem se".